Hakkımızda

Psikolojik Danışmanlık Merkezi

İletişim

Çilesiz Mahallesi, Şehit Sami Kıbrıs Caddesi, Karaçay İnşaat Elba Evleri, No:22 Malatya/Yeşilyurt

+90 531 253 7944

info@moispsikoloji.com

Uygulanan Testler

Moxo Dikkat Ölçme

6 yaş ve üzeri bireylere uygulanan Moxo Dikkat Testi, Dikkat, Zamanlama, Dürtüsellik ve Hiperaktivite performansını ölçen, uzmanlar tarafından uygulanan, görüş ve duygu içermeyen, online bir testtir. MOXO, Dikkat, Zamanlama, Dürtüsellik ve Hiperaktivite performans düzeylerinin ölçümünde oldukça etkili bulunmuştur. Dünya’da çeldiricili ve objektif tek dikkat testtir.

Denver II Gelişim Tarama

0-6 yaş arasındaki çocukların kişisel-sosyal, ince motor, kaba motor ve dil gelişimlerinin yaşıtlarına oranla hangi seviyede olduğunu gösterir. Olası bir durumda erken tanı ve müdahale olanağı sağlar. Her çocuğun 6 ayda bir gelişim değerlendirmesi yapılmalıdır.

Metropolitan Okul Olgunluğu

Çocukların okula, okulun gerektirdiği kurallara ve öğrenmeye hazır olup olmadığını saptamak amacıyla yapılan bir testtir. Okula hazırlanırken olması gereken fizyolojik, çevresel ve zihinsel faktörleri değerlendirmekte kullanılır. Testin sonucunda, çocuğunuzun okul için gereken olgunluğa ne ölçüde hazır olduğu ve düzeyiyle ilgili sağlıklı veriler elde edilir. Metropolitan Okul Olgunluğu Testi okula gidecek çocukların psikolojik olarak okula hazır olup olmadıklarını ölçer.

MMPI Kişilik Envanteri

MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Çok yönlü bir kişilik testidir. Psikolojik sorunların belirlenmesi dışında kişilik özellikleri hakkında da bilgi vermektedir.

Sas Metodu

SAS Metodu kulaklıklar aracılığı ile müziği, tonları ve konuşmaları birer araç olarak kullanarak beynin iki yarı küresi arasındaki aktivasyonu geliştirmeyi amaçlamaktadır. Sağ kulaktan duyulan bilgiler beynin sol yarı küresine ve sol kulaktan duyulan bilgiler de beynin sağ yarıküresine gitmektedir. Bu durum, beynin iki yarıküresiyle de bağlantılı ve uyumlu bir şekilde çalışılabilmesine olanak sağlar. Danışan için uygulanan bu yöntem basit ve tamamen güvenlidir. Sadece her gün özel olarak hazırlanmış ses ve müzik programlarını kulaklıklar aracılığı ile dinleyerek, beynin sağlıklı bir işleyişe sahip olması mümkündür. Bu işleyiş birkaç hafta sürdüğünde beynin yeni, kalıcı, hızlı ve etkili bir alışkanlık edinmesi sağlanır. Dikkat ve konsantrasyon ile ilgili problemler, okuma, yazma ve konuşma gibi birçok öğrenme güçlülükleri ve bazı davranışsal problemler beynin iki yarıküresinin ve ilgili olan merkezlerin nasıl kullanıldığı ile ilgilidir. Bu yüzden bu yeni ve heyecan verici metod ile çocukların ve yetişkinlerin yaşadığı farklı zorluk alanlarının geliştirilebilmesi mümkündür.

Objektif Çocuk Testleri

Çocuk yada yetikin bireylerin zeka, performans, gelişim düzeyini belirleme ( Çocukların erken dönemde keşfedilmesi yada olası problemlerin erken dönemde fark edilmesi ) dikkat ve algılarını gözlemlemeyi hedefleyen testlerdir. 1-)Porteous Labirentleri Testi 2-)Metropolitan Okul Olgunluğu Testi 3-)Okula Hazırlık Testi (OHT) 4-)Peabody Resim Kelime Testi 5-)Gesell Gelişim Figürleri Testi 6-)Bender-Gestalt Görsel Motor Algılama Testi 7-)Good Enough – Harris Bir İnsan Çiz Testi 8-)Kent E-G-Y Testi 9-)Frankfurter Dikkat Testi 10-)Ankara Gelişim Tarama Envanteri